top of page

Щорічна міжнародна науково-практична конференція 
«ДНІ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА - 2013»

 

 20 - 21травня 2013 року

 

20 травня 2013 року в Національній академії державного управління при Президентові України розпочала роботу щорічна науково-практична конференція за міжнародною участю "Дні інформаційного суспільства-2013". Організаторами конференції виступили Головне управління прес-служби та комунікації Адміністрації Президента України, Національна академія державного управління при Президентові України, Міжнародне громадське об'єднання "Платформа "Діалог Євразії" та Неурядова організація "Україна в Європі" (Франція). Підтримку конференції надав Проект Ради Європи "Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі".
На адресу учасників конференції надійшли привітання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій.
Участь у конференції взяли понад 300 осіб: Надзвичайний та Повноважний Посол Туреччини в Україні Мехмет Самсар, керівники центральних, регіональних та місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, народні депутати України, міські голови українських міст, керівники прес-служб, структурних підрозділів забезпечення зв'язків з громадськістю, доступу до публічної інформації, інформатизації центральних та місцевих органів державної влади, а також органів місцевого самоврядування, керівники науково-дослідних установ та вищих навчальних закладів України, науковці, експерти, викладачі, слухачі, аспіранти, докторанти Національної академії державного управління при Президентові України.
Мета конференції - обговорення політиками, посадовцями, представниками наукового середовища, журналістами, експертами неурядових організацій проблем та перспектив розвитку інформаційного суспільства, впровадження електронного урядування, побудови економіки знань та суспільства знань як факторів забезпечення конкурентоспроможності України в інформаційному світі.
Гостей та учасників науково-практичної конференції привітав президент Національної академії Юрій Ковбасюк. У своєму виступі він наголосив, що існування ефективного інформаційного суспільства в країні, побудованого на довірі людей до державних інституцій, неможливе без реалізації дієвого електронного урядування, що, як зазначав Президент України Віктор Янукович на січневому засіданні Комітету з економічних реформ, створює реальну можливість перейти на принципово новий вимір ефективності влади. Юрій Ковбасюк висловив упевненість, що академія сьогодні стала потужним науково-аналітичним центром, навколо якого гуртуються всі зацікавлені сторони, зосереджується весь досвід й кращі практики впровадження електронного урядування та розвитку електронної демократії. "У Національній академії упродовж останніх п'яти років відбувається підготовка фахівців напрямку "Державне управління" за магістерською програмою із спеціальності "Електронне урядування", в рамках якої слухачами опановується комплекс сучасних теоретичних і практичних знань, умінь та навичок щодо запровадження технологій у сфері державного управління", - відзначив президент академії.
На урочистому відкритті Днів інформаційного суспільства виступив Голова Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Володимир Манжосов. Інформуючи присутніх про розвиток цифрового мовлення в Україні, він зазначив, що до 2015 року Україна поступово переходитиме на цифрове мовлення. За даними технічних служб Українського державного центру розрахунків частот, майже 95% населення України зможуть приймати сигнал цифрової телемережі. "Успішне завершення загальнонаціональної програми з переходу на цифрові стандарти мовлення можливе лише за умови консолідації зусиль усіх гравців телерадіоінформаційного ринку і держави в цілому", - акцентував Володимир Манжосов.
Надзвичайний та Повноважний Посол Туреччини в Україні Мехмет Самсар ознайомив учасників науково-практичної конференції з досвідом розбудови інформаційного суспільства в Туреччині, пріоритетними напрямами державної політики електронного урядування. Як наголосив Посол Туреччини в Україні, інформаційні технології у системі надання публічних послуг населенню спрямовані на їх швидкість, прозорість та координацію.
У своєму виступі народний депутат України, голова міжфракційного депутатського об'єднання "За розвиток місцевого самоврядування" Євген Карташов порушив проблему нормативно-правового забезпечення розвитку інформаційного суспільства в Україні. Зокрема акцентував на необхідності широкого громадського та експертного обговорення проектів законодавчих актів та внесення змін до чинних правових норм. Адже, як зауважив Євген Карташов, нерідко такі зміни погіршують ситуацію у сфері правового регулювання інформаційної сфери. Голова міжфракційного депутатського об'єднання "За розвиток місцевого самоврядування" висловив сподівання, що рекомендації, напрацьовані учасниками конференції, також будуть спрямовані на удосконалення вітчизняного інформаційного законодавства.
Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, Петро Яцук зазначив, що створення єдиної інформаційно-комунікаційної платформи органів державної влади та подальший розвиток інформатизації, розбудова інформаційного суспільства в країні неможливі без ефективної міжвідомчої взаємодії на рівні інформаційних систем. В її основі повинні лежати єдині стандарти, що регламентують питання формуваннях реєстрів і обміну даними між державними органами влади, бізнесом та громадянами.
Обговорення представниками органів державної влади та органів місцевого самоврядування, науковцями, журналістами, експертами проблем та перспектив розвитку інформаційного суспільства, впровадження електронного урядування проходило у форматів дискусійних панелей "Публічні комунікації і реформи: влада - медіа - суспільство", "Держава on-line - перспектива і реальність електронного урядування" та круглих столів "Забезпечення прав представників ЗМІ", "Електронне урядування на центральному, регіональному та місцевому рівнях - доступність послуг для громадянина", "Суспільство знань і економіка знань як фактори успіху країни в інформаційному світі".
Робота вебінар-панелі "Публічні комунікації і реформи: влада - медіа - суспільство" була присвячена питанням дотримання норм журналістської етики та формування культури відповідальної журналістики, можливостям "четвертої влади" в Україні у підвищенні рівня компетентності управлінських рішень. Заступник Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, представник України у Керівному комітеті Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства Лариса Мудрак (модератор панелі), Почесний голова Платформи "Діалог Євразії", професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Сергійчук, експерт Проекту Ради Європи "Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі" Стівен Віттл, народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин Андрій Шевченко, народний депутат України, голова Підкомітету з питань друкованих ЗМІ та Інтернету Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Рустам Раупов, Керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України Денис Іванеско, директор Департаменту інформаційної політики Держкомтелерадіо України Богдан Червак обговорили питання оптимізації роботи органів влади щодо забезпечення доступу до інформації представників ЗМІ, активістів недержавних організацій, забезпечення прозорості інформації про діяльність органів влади, а також висловили позицію щодо необхідність посилення статусу та рівня професійної підготовки журналістів, які спеціалізуються на висвітленні діяльності органів публічної влади.
Дискусійна панель "Держава on-line - перспектива і реальність електронного урядування" проходила під модерацією заступника віце-президента Національної академії державного управління при Президентові України Андрія Семенченка. Учасниками дискусії були Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, Петро Яцук; координатор впровадження реформ координаційного центру з упровадження економічних реформ при Президентові України Марія Горностай; заступник Голови Державної міграційної служби України Василь Грицак; директор Національного центру електронного урядування, заступник Генерального директора державного підприємства "Державний центр інформаційних ресурсів України" Олеся Архипська. Під час роботи вебінар-панелі були обговорені наступні проблеми: адміністративні послуги без посередників, технологічна модернізація та орієнтація на знаходження Україною своєї ніші у міжнародному розподілі праці у сфері ІКТ, функціонування е-уряду та е-парламенту, технологічна модернізація державного управління та виклики, які висуває інформаційне суспільство перед державою.
Учасниками конференції запропоновано шляхи утвердження свободи слова та інформації в Україні, забезпечення прав представників ЗМІ, розроблено пропозиції щодо модернізації публічного управління в контексті становлення інформаційного суспільства.

У рамках проведення Днів інформаційного суспільства-2013 відбулася низка зустрічей президента Національної академії

 

20 травня 2013 року президент Національної академії Юрій Ковбасюк у рамках проведення Днів інформаційного суспільства-2013 провів низку зустрічей із представниками Посольства Турецької Республіки в Україні, керівниками органів державної влади, вищих навчальних закладів України.
Під час зустрічі президент академії ознайомив шановних гостей - Надзвичайного та Повноважного Посла Туреччини в Україні Мехмета Самсара, Голову Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Володимира Манжосова, заступника Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, представника України у Керівному комітеті Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства Ларису Мудрак, керівника Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України Дениса Іванеска, декана філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Анатолія Конверського із освітньою, науковою, експертною, дорадчою діяльністю Національної академії, окреслив пріоритетні напрями розвитку академії в частині інституційних змін, що відбулися в навчальному закладі. "Головна ідея змін, - зауважив президент Національної академії, - полягала у чіткому розмежуванні підготовки кадрів вищого і середнього управлінських рівнів".
У контексті тематики науково-практичної конференції Юрій Ковбасюк поінформував гостей академії про внесок Національної академії у розвиток інформаційного суспільства, зокрема підготовку фахівців напряму державне управління за магістерською програмою зі спеціальності "Електронне урядування", випуск навчально-методичних видань з електронного урядування, що став корисним не лише для слухачів Національної академії, а й державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та кожного, хто цікавиться проблемами розбудови інформаційного суспільства.
У ході зустрічі з Михайлом Згуровським, ректором Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут", керівники начальних закладів обговорили питання співпраці у сфері розробки навчальних програм, стажування науково-педагогічних працівників та слухачів, проведення спільних науково-комунікативних заходів.

bottom of page